Jak wybrać odpowiednie baterie kuchenne? Czym się sugerować?

Wybierając odpowiednie dla naszej kuchni baterie powinniśmy zachować kompromis pomiędzy estetyka i wyglądem, a funkcjonalnością. Wiadomo, że w kuchni często potrzebujemy odkręcić wodę gdy mamy częściowo zajęcie, brudne lub tłuste dłonie. Ważne, abyśmy nawet w takich okolicznościach potrafili bez problemu odkręcić wodę i dostosować jej temperaturę.

Z dostępnych obecnie na rynku baterii kuchennych wyróżniamy przede wszystkim te jedno i dwuuchwytowe. Jednouchwytowe baterie kuchenne posiadają jedną dźwignię, którą kontroluje się siłę strumienia wody oraz jej temperaturę. Baterie dwuuchwytowe, to te bardziej klasyczne, posiadające osobne dźwignie do sterowania naprzemiennie zimną i ciepłą wodą.

Pamiętajmy, że nasza kuchnia ma tworzyć harmonijną całość, więc także baterie kuchenne powinniśmy dobrać do stylu jaki panuje w całej kuchni i do stylu wykonania pozostałych sprzętów. Jeżeli posiadamy tradycyjną, wręcz rustykalną kuchnię, nie możemy zamontować w niej baterii z niesamowicie współczesnym wyglądem, ponieważ nastąpi tu zgrzyt dekoratorski. Analogicznie w kuchni nowoczesnej, nie możemy pozwolić sobie na starszy model baterii z niebieskim i czerwonym kurkiem.

Baterie kuchenne to element wykończeniowy wnętrza kuchni, także podczas remontu i urządzania, będziemy mieli dużo czasu na wybranie najodpowiedniejszej nie tylko dla naszej kuchni, ale i dla nas. Nie wstydźmy się wypróbować w sklepie czy wygodnie będzie nam odkręcić wodę samym łokciem. Wiemy jak ważne będzie to przy codziennym użytkowaniu.

Reklamy
Explore posts in the same categories: sprzęty kuchenne

Tagi:

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: