Szafki kuchenne – jak nie zatracić ich funkcjonalności?

Kuchnie są różne. Duże, małe, jasne, ciemne, przestronne, w kwadracie, wąskie i długie. Niezależnie od tego, jaka kuchnia jest u nas w domu, musi ona pomieścić masę sprzętów, a także dysponować przestrzenią potrzebną do gotowania czy spożywania posiłków. Bardzo ważne jest właściwe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Jak najlepsze wykorzystanie każdego zakamarka. Każda rzecz w kuchni, począwszy od przypraw i drewnianej łyżki, a kończąc na lodówce, powinna mieć swoje dobrze dopasowane miejsce, w którym zawsze będzie można ją znaleźć. Oczywiście nie trudno w kuchni znaleźć lodówkę, wiadomo więc,  że mam tu na myśli te mniejsze, a jakże potrzebne w codziennych czynnościach sprzęty.

Garnki, talerze, sztućce wszystko powinno być na swoim miejscu. Najlepiej jednak kiedy wszystko jest ukryte w sprytnych szafkach. Dobrze kiedy kuchenne szafki są bardzo głębokie i posiadają wiele półek, dostosowanych do wielkości rzeczy, które mają w nich być przechowywane. Zastanówmy się dobrze, które miejsce będzie najlepsze dla konkretnych sprzętów, uwzględniając to w jakim miejscu kuchni wykonywać będziemy jakie czynności. Pamiętajmy, że kuchnia to pomieszczenie w naszym domu, które przede wszystkim powinno być funkcjonalne! Kolory ścian, szafek czy wybór blatu to kwestie drugorzędne.

Szafki kuchenne zazwyczaj znajdują się na dole, pod blatem oraz na wysokości pięćdziesięciu, sześćdziesięciu centymetrów nad blatem, tak aby bez problemu można było dosięgnąć do najwyższej z półek. Jeżeli mamy naprawdę małą kuchnię, warto zagospodarować również przestrzeń pomiędzy górnymi szafkami, a sufitem. Oczywiście najlepiej umieścić tam rzeczy, po które nie sięgamy zbyt często. Dobrym rozwiązaniem w zorganizowaniu przestrzeni szuflad jest użycie tak zwanych separatorów. Dzięki nim sami wyznaczymy potrzebne nam przegrody szuflad, dopasowując ich rozmiar do wielkości sprzętów. Przestrzeń szafek kuchennych i innych skrytek w kuchni powinna być tak dobrze zagospodarowana, aby „na widoku” nie znajdowały się żadne sprzęty, których używamy podczas gotowania. Jeżeli wszystko uda nam się skrzętnie ukryć, wówczas możemy zabrać się za wystrój naszej kuchni.

Reklamy
Explore posts in the same categories: szafki kuchenne

Tagi: , ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: